Wszystko o problemach z męskością

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie erotyczne

Pozyskaj informacje na temat tego, jak hormony wpływają na twoje nastrój seksualny oraz czym się objawia męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje klejnoty, ponieważ prawidłowa opieka nad nimi zapewni ci zdrowie oraz kondycję seksualną na długie lata.

Testosteron nadzoruje

Najistotniejsze transformacje, przez które przechodzi twoje ciało, wyzwalane są przez testosteron oraz wahania jego ilości w ciągu życia.

Na początku w wieku płodowym

Rodzaj połączenia się chromosomów płci w pary decyduje, czy człowiek narodzi się jako chłopiec lub jako levitra dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, z kolei płód z jednym chromosomem X oraz jednym chromosomem Y – będzie płci męskiej. Jeżeli płód jest płci męskiej, w takim razie chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje tworzenie się jąder. Te kształtujące się w embrionie jądra rozpoczynają produkcję testosteronu, który umożliwia powstanie członka oraz moszny.

Okres dojrzewania płciowego lub inaczej pokwitania

U chłopców pokwitanie to okres, w którym występuje rozkwit drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje między 12 a 15 rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) stymulują wytwarzanie testosteronu w jądrach. Nagły wzrost poziomu testosteronu wywołuje rozmaite zmiany w wyglądzie i zachowaniu chłopca, który w końcu staje się mężczyzną.

Wiek dojrzały
W okresie, gdy mężczyzna przeżywa swój okres dojrzałości, ciągle trwa produkcja spermy w jądrach. Jest to skutek pracy testosteronu. Innym objawem aktywności testosteronu jest porost włosów w kilku częściach ciała. Testosteron reguluje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj viagra tanio