Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

indeks1

Z jakich powodów nie masz ochoty na seks?

Choroba

Poważna choroba, taka jak np. cukrzyca typu II, może w szczególności obniżać poziom testosteronu u mężczyzn, co wiedzie do obniżonego zainteresowania seksem. Niski poziom testosteronu może także skutkować osłabieniem mięśni, obniżeniem masy kostnej i zaburzeniami erekcji. Pozostałe choroby, które potencja mogą powodować niskie libido u mężczyzn, to choroba Parkinsona, niedokrwistość, zaburzenia neurologiczne, przewlekły ból i kłopoty z sercem. Jeżeli borykasz się z którymś z tych przypadków, spytaj swojego lekarza, jak możesz przeciwdziałać obniżeniu popędu płciowego.

Leki

Niektóre leki na receptę, takie jak Proscar zalecany w leczeniu prostaty, mogą również powodować obniżenie poziomu libido, co jest jednym ze efektów ubocznych ich używania. Przed przystąpieniem do zażywania jakichkolwiek leków na receptę, wnikliwie dowiedz się od lekarza wszystkiego, co wypadałoby wiedzieć o ich działaniu erekcja
jak również o ich efektach ubocznych.

Styl życia

Spora część ludzi uważa, że niski poziom zainteresowania seksem to kłopot, który dotyczy starszych mężczyzn. Jednak to nieprawda. W dzisiejszych czasach mnóstwo młodych mężczyzn w późnych latach 30. i na początku lat 40. zgłasza problemy z niskim libido. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy może być niewłaściwy styl życia albo złe nawyki, takie jak palenie tytoniu, niezdrowa dieta, brak snu oraz inne podobne czynniki. Zastanów się nad zmianą stylu życia, zerwij z papierosami, rozpocznij uprawianie sportu oraz zmień dietę na lżejszą, a ochota na seks nie powinna stanowić już problemu.